Dbajmy o jamę ustną

Myć trzeba się nie tylko z zewnątrz, ale czasami również wewnątrz. Bez problemu znajdziemy przynajmniej jeden taki przykład. Chodzi oczywiście o zęby, ale szerzej – język oraz całą jamę ustną. Również w tej kategorii mamy na rynku zalew propozycji. Pasty oraz żele o różnorodnym smaku i właściwościach są kupowane masowo – wszak każdy porządny człowiek myje uzębienie przynajmniej dwa razy na dzień. Stomatolodzy zalecają szczotkowanie po każdym posiłku, ale z racji pracy i trybu życia nie zawsze można to uczynić po obiedzie jadanym na mieście. Wówczas w sukurs idą specjalne gumy do żucia. Odświeżają oddech i mogą być uznane za namiastkę umycia zębów.

Dostępne pasty zawierają składniki, których zadaniem jest wzmacnianie zębów, zapobieganie próchnicy czy regeneracja szkliwa. Jedną z najważniejszych substancji uwzględnianych w recepturach jest fluor. Większość past zawiera maksymalną dopuszczalną dawkę tego związku. Ponadto mile widziane są łagodzące wyciągi z ziół, które świetnie działają na dziąsła. Podrażnione i krwawiące stanowią częstą przypadłość milionów ludzi. Dentyści polecają też swoim pacjentom pasty lecznicze – na przykład przeciwko parodontozie. W tym zakresie opcji jest na polskim rynku co najmniej kilka.

Kosmetyki służące higienie jamy ustnej nie ograniczają się jedynie do środków wyciskanych z tubki. Chętnie używamy także płynów do płukania, które są doskonałym uzupełnieniem tradycyjnego szczotkowania. Zapewniają uczucie świeżości i usuwają trudno dostępne zabrudzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *