Drobne poprawianie natury

Człowiek ma naturalną skłonność do tego, by podobać się otoczeniu. Szczególnie chodzi o to, aby kobiety podobały się mężczyznom i na odwrót. Z dwojga płci to właśnie panie mają zdecydowanie silniejszą tendencję do sięgania po kosmetyki. Rozmaite preparaty, które pozwalają im poprawić wygląd skóry, włosów czy paznokci stanowią potężny i szalenie dochodowy rynek. Panowie mają w tej materii zdecydowanie mniejsze wymagania, choć i tu można odnotować zmiany. Na drogeryjnych półkach coraz częściej pojawiają się kremy i balsamy adresowane do płci brzydszej. Nie mogą one póki co liczyć na ogromne zainteresowanie, jednak wzrasta ono systematycznie. Wynika z tego, że mężczyźni też zaczynają dbać o siebie.

Kosmetyków jest mnóstwo. Firmują je różne marki, w tym stosunkowo niewielkie laboratoria, jak i ogromne koncerny. Niektóre towary cechują się kusząco niskimi cenami, pojawia się jednak pytanie, czy niedrogi krem może dobrze przysłużyć się skórze? Do codziennego nawilżania może wystarczyć, ale jeśli klientka akurat oczekuje czegoś więcej? Wówczas lepiej zainwestować w droższe preparaty, za którymi stoją prestiżowe ośrodki badawcze.

Przygotowanie całościowego przeglądu dostępnych na rynku kosmetyków zajęłoby mnóstwo czasu i miejsca. Można wszakże pokusić się o nakreślenie ogólnego obrazu, który i tak daje pojęcie o skali tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *