Rzut oka na paznokcie

Jeśli dama dba o usta, to paznokciami również musi się zająć. Tym bardziej, że dłonie mają to do siebie, że przykuwają uwagę w różnych okolicznościach. Samo dbanie o paznokcie wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Normalny mężczyzna, wolny od metroseksualnych tendencji, nie komplikuje tej sprawy nadmiernie. Ot, wystarczy wziąć nożyczki lub cążki, przyciąć, wyczyścić i już – palce wyglądają jak trzeba. Kobiety także w tej materii mają trudniejsze życie. Szczęśliwie dla nich na rynku jest masa kosmetyków, dzięki którym dłonie będą wyglądać jak z żurnala. Kremy odżywią zarówno skórę, jak i płytki paznokci. Dalej mamy istny korowód fascynujących specyfików.

Podstawą są lakiery. Im lepszej jakości, tym dłużej zachowują płynną konsystencję i szybciej schną. Tempo schnięcia ma dla większości pań duże znaczenie, bo malowanie z reguły odbywa się w biegu. W ciągu kilku minut wszystko powinno wyglądać jak należy. Kolorystyka zależy już w całości od indywidualnych preferencji. Barwy od ciemnych po bardzo jaskrawe zaspokoją potrzeby młodych dziewcząt i nobliwych dam. Można też dostać lakiery specjalne, dzięki którym powstają fantazyjne i efektowne wzorki.

Paznokcie muszą być mocne i odporne na kontakt z lakierami, które są przecież oparte na syntetycznych chemikaliach. Należy więc regularnie nakładać na nie odżywki zawierające keratynę – główny budulec płytek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *