Funkcja też jest ważna

Dowolny kosmetyk, który kupujemy lub który uśmiecha się do nas z regału musi mieć przypisaną konkretną funkcję. Ich ogólny ranking zaowocował podziałem preparatów na kilka kategorii, co pozwala uporządkować kwestię. Nie jest bowiem tak, że kosmetykiem nazywamy wyłącznie te środki, które mają nasze ciało wzmacniać, regenerować i odżywiać. Wiele takich wyrobów ma zgoła odmienne przeznaczenie, rzec by można – przyziemne. Używanie niektórych kosmetyków ma zwyczajnie dostarczać przyjemności i relaksować po ciężkim dniu. Przykładów nie musimy szukać daleko, bo są zazwyczaj w większości łazienek.

Produkty czyszczące, do których zaliczamy mydła w kostce i płynie, żele pod prysznic, płyny do kąpieli oraz peelingi, działają dwojako. Z jednej strony są ważnym narzędziem utrzymania higieny. Skutecznie oczyszczają skórę, dzięki czemu ciało jest apetyczne i zadbane. Z drugiej strony charakteryzuje je przyjemny zapach i na przykład właściwości rozgrzewające. Kąpiel z dodatkiem aromatycznych olejków to doskonały patent na odprężenie, z którego panie korzystają z rozkoszą.

Skończony prysznic lub kąpiel to natomiast moment, by zrobić dla skóry coś więcej. Tu do głosu dochodzą bogate balsamy, które dostarczają komórkom odżywczych substancji, a przy okazji wspaniale pachną. Wybór jest spory i klientki zawsze znajdą coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *