Włosów mydłem nie umyjesz

Istnieją preparaty przeznaczone wyłącznie do mycia konkretnych części ciała. Zaliczymy do nich z pewnością płyny oraz żele do higieny intymnej – są zarówno damskie, jak też męskie – które dzięki starannie dobranym składnikom pozwalają utrzymać właściwe pH i świeżość na długi czas. Bardziej sugestywnym przykładem są jednak szampony do włosów, bez których nie sposób wyobrazić sobie mycia głowy. Opcji dostępnych na rynku jest całe mnóstwo. Od lat uznaniem cieszą się szampony z dodatkiem ekstraktów ziołowych lub owocowych, mamy wyroby dedykowane dzieciom, pachnące colą lub gumą balonową… Ceny również są zróżnicowane, co przekłada się często na jakość towaru.

Dlaczego szampon jest niezbędny, by umyć włosy oraz skórę głowy? Wynika to ze specyfiki tego obszaru. Znajduje się tam wiele gruczołów łojowych, które w naturalny sposób wytwarzają tłustawy film. Ma on istotną rolę ochronną, jednakże powinien być na bieżąco usuwany, by zapewnić świeżość i dobre samopoczucie. Warto sięgać po szampony, które łagodnie obchodzą się z naszą głową i nie zaburzają naturalnej równowagi.

Czasami musimy się również borykać z problemem łupieżu, który występuje dość powszechnie zwłaszcza wśród mężczyzn. Walkę z tą krępującą dolegliwością ułatwią szampony o specjalnej formule. Niektóre z nich należy kupować w aptece, mają bowiem stricte leczniczy charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *