Zapach kusi i przyciąga

Zapach kusi i przyciąga

Ludzkie zmysły są bardzo aktywne i podatne na rozmaite bodźce. Dlatego przy omawianiu tematu kosmetyków nie sposób pominąć tych ściśle związanych z zapachem. Mowa przede wszystkim o perfumach oraz dezodorantach. Są powszechnie sprzedawane i łatwo je kupić w wielu sklepach – nie tylko w drogeriach, ale również w marketach i dyskontach. Obok najbardziej znanych marek istnieje też mnóstwo pobocznych, które z reguły cechują się mniejszą intensywnością i trwałością. Nie ma jednak w tej mierze żelaznych zasad – czasami stosunkowo nieznany i niedrogi perfum może długo utrzymywać się na ciele.

Błędem popełnianym przez cz (więcej…)

zażółcenie skóry powoduje żółtaczka typu a b c, którą można wyleczyć Aquafresh Mini

Wszystko dla urody

Wszystko dla urody

Krocząc ścieżkami świata kosmetyków łatwo o zawrót głowy. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek odwiedził dobrze zaopatrzoną drogerię. Kobiety, a rzadziej mężczyźni, są bombardowane ogromną ilością reklam promujących kremy, maseczki czy balsamy. Niektóre z nich są godne uwagi i mogą wspaniale przysłużyć się skórze pań, inne z kolei są nadmuchanym marketingowo balonem. Jak zatem odróżnić jedne od drugich? Większość konsumentek czyni to na zasadzie empirycznej. Testując kolejne preparaty dowiadują się, w które opłaca się zainwestować. Jeśli nie chcemy robić na sobie takich eks (więcej…)


Kilka w jednym

Kilka w jednym

Skoro jest jasne, że człowiek potrzebuje szamponu, by zadbać o higienę swojej głowy, nie możemy nie wspomnieć kilkoma zdaniami o kosmetykach łączących w sobie działanie kilku różnych preparatów. To bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza z punktu widzenia panów, którzy lubią być dobrze zorganizowani. Jadąc w podróż służbową lub na wakacje chętnie zabierają ze sobą płyny myjące typu „2 w 1”. Są one równocześnie żelem pod prysznic oraz szamponem. Właściwie dobrane proporcje składników sprawiają, że łatwo można zadbać o wszystkie partie ciała. Wyroby te intensywnie się pienią, co ułatwia myc (więcej…)