Różne części ciała, rożne produkty

Biorąc pod lupę kwestię środków upiększających i pielęgnujących, nie da się uciec od pewnych podziałów i klasyfikacji. Jednym z fundamentalnych kryteriów, jakie należy brać pod uwagę, jest ścisłe zastosowanie kosmetyku. Dany wyrób jest dedykowany konkretnej części ciała, z czego jasno wynika, że kremem do stóp nie należy smarować twarzy. Pomimo podobnej konsystencji różnią się one składem chemicznym oraz właściwościami. Największym organem naszego ciała jest skóra i to z nią w pierwszej kolejności wiąże się temat kosmetyków. Większość z nich tą lub inną drogą oddziałuje na ciało.

Kobiety bardzo powszechnie nakładają kremy do twarzy, których zadaniem jest kompleksowe odżywianie tkanek. Służą temu liczne substancje pozyskiwane z natury lub na drodze laboratoryjnych, syntetycznych reakcji. Za każdym razem producent musi uzyskać pewność, że preparat spełni swoje zadanie i nie zaszkodzi użytkownikowi. Koktajl witamin, kolagenu oraz minerałów sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i odporna na codzienne trudy. Oczywiście poszczególne receptury mogą się znacząco między sobą różnić.

Pamiętajmy, że nie tylko o twarz chodzi. Inne partie ciała także są w potrzebie. Nasze ręce lubią być solidnie nawilżone. Kremów o takim profilu mamy w sklepach naprawdę dużo. Gdy przychodzi zima i mrozy, warto z kolei sięgnąć po środki natłuszczające, oparte często o skandynawskie formuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *